BUL

Oruç Baba Türbesi Nerede, Nasıl Gidilir

Oruç Baba Türbesi

Oruç Baba Türbesi İstanbul'un Fatih ilçesinde Pazartekke semtinde bulunmaktadır.

Anadolu yakasından gelecekler için;

  • Kadıköy'den Eminönü yönüne giden vapurlarla karşıya geçtikten sonra iskelenin karşısında bulunan Bağcılar yönüne giden Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Pazartekke durağında inerek Oruç Baba Türbesi'ne ulaşabilrsiniz.
  • Üsküdar'dan Marmaray ile Sirkeci durağında indikten sonra Kabataş-Bağcılar tramvay hattına aktarma yaparak tramvayın Pazartekke durağında indiğinizde Oruç Baba Türbesi'ne ulaşabilirsiniz.
  • Ümraniye'den Üsküdar-Ümraniye metrosuna binerek Üsküdar son durakta indikten sonra Marmaraya aktarma yapınız. Marmaray ile Sirkeci durağında indikten sonra Kabataş-Bağcılar tramvay hattına aktarma yaparak tramvayın Pazartekke durağında indiğinizde Oruç Baba Türbesi'ne ulaşabilirsiniz.
  • Kartal, Maltepe, Pendik, Tuzla taraflarından geliyorsanız Kadıköy-Kartal metrosuyla Ayrılıkçeşmesi istasyonunda inerek Marmaraya aktarma yapınız. Marmaray ile Sirkeci durağında indikten sonra Kabataş-Bağcılar tramvay hattına aktarma yaparak tramvayın Pazartekke durağıda indiğinizde Oruç Baba Türbesi'ne ulaşabilirsiniz.

Avrupa yakasından gelenler için

  • Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar, Küçükçekmece, Bahçelievler taraflarından geliyorsanız herhangi bir metrobüs istasyonundan Metrobüs ile Cevizlibağ durağında inerek Kabataş-Bağcılar tramvay hattına aktarma yapınız. Tramvay ile Pazartekke durağında indiğinizde Oruç Baba Türbesi'ne ulaşabilirsiniz.
  • Bağcılar, Güngören taraflarından geliyorsanız Kabataş-Bağcılar tramvay hattına binerek Pazartekke durağında indiğinizde Oruç Baba Türbesi'ne ulaşabilirsiniz.
  • Esenler, Bayrampaşa taraflarından geliyorsanız  Yenikapı-Havalimanı metrosuyla Emniyet-Fatih durağında inerek 5 dakikalık bir yürüyüş ile Oruç Baba Türbesi'ne ulaşabilirsiniz.
  • Taksim'den 93T, 97T, 145T, 28T, 73 numaralı otobüslerden herhangi birine binerek Pazartekke durağında indiğinizde Oruç Baba Türbesi'ne ulaşabilirsiniz.

Oruç Baba Türbesi İletişim Bilgileri

Arpa Emini Mahallesi, Kürkçübaşı Sokak, Şehremini Fatih/İstanbul

Oruç Baba Türbesi Haritadaki Konumu

Tarifi Değerlendirin!

Oyunuz:
0/1500

Tarif Yorumları

İsmail Gözütok 14/07/2021
Annemleri geçen sene Ümraniyeden götürmüştüm de Esenlere taşınınca yol tarifine buradan baktım. Havalar düzelirse bir ziyaret edeceğiz. Teşekkürler.
1670351461