BUL

500T ile gezilecek yerler

İstanbul'un en uzun rotasıyla, her daim kalabalıklığıyla meşhur hattı olan 500T aslında yolcularına bir İstanbul turu sunuyor. Bu hat üzerinde olan gezilecek yerleri sizin için sıraladık. 

1-Panorama 1453 Müzesi

500T'nin Panorama 1453 durağında inerek tek vesait ile önüne kadar gelebileceğiniz müze Topkapı'da bulunuyor. İstanbul'un fethinin panoramik resimlerle ve ses efektleriyle anlatıldığı müze sizi o tarihe götürüyor. Panorama 1453 Müzesi hergün 08:00-17:00 saatleri arası açık. Tam bilet 5 TL, öğrenci bileti ise 3 TL olarak belirlenmiş.

Panorama 1453 Müzesi

2-Kariye Müzesi

500T'nin Edirnekapı Tramvay durağında inerek 5 dakikalık bir yürüyüş ile ulaşabileceğiniz Kariye Müzesi Edirnekapı'da bulunuyor. Rönesans dönemini mozaik ve figürlerle tarihi ziyaretçilerine yansıtan müze Nisan ve Ekim ayları arası 09:00-19:00; Kasım ve Mart ayları arası 09:00-16:30 arası haftanın her günü ziyaretçilere açıktır. Müze kartın geçerli olduğu Kariye Müzesi'nde müze kartı olmayanlar için giriş ücreti ise 30 TL'dir.

Kariye Müzesi

3- Rahmi Koç Müzesi

500T ile Halıcıoğlu-6 durağında inerek Haliç Köprü ayağının altından geçip Haliç boyunca 5 dakikalık bir yürüyüş ile Rahmi Koç Müzesi'ne ulaşabilirsiniz. Türkiye'nin sanayi, ulaşım, endüstri ve iletişim tarihindeki gelişmeleri yansıtan İstanbul Rahmi Koç Müzesi Pazartesi günü hariç her gün açık. Giriş ücreti ise yetişkin 15 TL, öğrenci 6 TL olarak belirlenmiş.

Rahmi Koç Müzesi

4-Tuzla Kaplıcaları

Şifalı sularıyla meşhur Tuzla'da bulunan Tuzla Kaplıcalar'ına 500T'nin İçmeler köprüsü durağında inerek tek vesait ile ulaşabilirsiniz. İstanbul'da yaşayıp da kaplıcalara gidemeyenler için 500T bu fırsatı ayağınıza kadar getiriyor. 

Tuzla Kaplıcaları

5-Güzeyalı Sosyal Tesisleri

Pendik Belediyesi'ne ait olan sahilde denize sıfır konumda bulunan Güzelyalı Sosyal Tesisleri'ne 500T'nin Güzelyalı Köprüsü durağında inerek ulaşabilirsiniz. Çok uygun fiyatlarla denize karşı çayınızı, kahvenizi yudumlayabileceğiniz tesiste yine uygun fiyatlarıyla öne çıkan restaurant kısmı da bulunuyor.

Güzelyalı Sosyal Tesisleri

Yazıyı Değerlendirin!

Oyunuz:
0/1500