BUL

Fatih Lezzet Noktaları

Tarihi Yarımada'nın içinde bulunduğu Fatih ilçesinde gezmekten acıktığınızda lezzet keşfine çıkmak isteyenler için en iyi 4 mekanı sizler için derledik.

1-Unkapanı Pilavcısı

Fatih, İMÇ Çarşısı'nda yer alan Unkapanı Pilavcısı, ünü sadece İstanbul değil, aynı zamanda tüm Türkiye’ye yayılmış bir mekan. Tavuklu pilav ve kuru fasulye ikilisinin en lezizini sunan Unkapanı Pilavcısı’nda 15-20 TL arasında bir ücret ödeyerek tam bir lezzet şöleni yaşayabilirsiniz. İMÇ Çarşısı yol tarifi için tıklayın.

unkapanı pilavcısı

2-Büryan Kebabı

İstanbul’da büryan kebabı der demez akla ilk gelen yer Fatih ilçesi oluyor kuşkusuz. Adı, Farsçada etin nar gibi kızarmasından gelen büryan kebabının en lezizini Kadınlar Pazarı İtfaiye Caddesi’ndeki Gül Büryan Kebap Salonu’nda tadabilirsiniz. 35-40 TL arasında bir ücret ödeyerek doyurucu bir menü tercih edebilirsiniz.

buryan

3-Vefa Bozacısı

Vefa Bozacısı, kelimenin tam anlamıyla yıllara meydan okuyan bir yer. 1876 senesinden beri varlığını sürdüren Vefa Bozacısı’nda bir bardak boza için ödemeniz gereken ücret yaklaşık 3-5 TL arasında bir meblağ olacaktır. Her gün 08.00 – 00.00 saatleri arasında hizmet veren Vefa Bozacısı’nda birbirinden farklı soslar da deneyebilirsiniz.

Vefa Bozacısı

4-Şehzade Çağ Kebap

Sirkeci'de bulunan Şehzade Cağ Kebap, adeta Erzurum’u ayağınıza getiriyor. Leziz cağ kebabının yanında manda yoğurdu da servis eden mekanın biraz fazla turistik olmasından dolayı menü fiyatları ilk etapta fazla gelebilir ama yiyeceklerinizin lezzetine kesinlikle değecektir. Şiş fiyatı 12 TL.

şehzade cağ kebap

Yazıyı Değerlendirin!

Oyunuz:
0/1500