BUL

İstanbul'da doğa ile iç içe kahvaltı mekanları

İstanbul'da doğa ile iç içe, manzara eşliğinde, temiz havasıyla iştahınızı daha da açacak kahvaltı mekanlarını sizler için sıraladık.

1-Polonezköy

İstanbul'un gözle görülür en fazla yeşil alan içeren yerlerinden olan Polonezköy köy atmosferinde yemek yemek için en ideal yerlerin başında geliyor. Beykoz ilçesine bağlı olan Polonezköy'de kendine has dekorasyonlarıyla ilgi çeken mekanlarda doğanın yeşiliyle kendinizi yenileyebilirsiniz. 

Polonezköy

2-Cumhuriyetköy

Polonezköy' yakın ve yine Beykoz ilçesi sınırları içinde olan Cumhuriyetköy orman içi ve dere kenarındaki konumuyla çok tercih ediliyor. Hem kapalı hem de açık restaurantların bulunduğu Cumhuriyetköy'de doğa da kahvaltı için oldukça ideal.

Cumhuriyet Köy

3-Şile Saklıgöl

İstanbul'da olsanız dahi kendinizi bambaşka bir yerde, göl kenarında hissedeceğiniz muhteşem manzarasıyla meşhur olan Şile Saklıgöl'de İstanbulluların hafta sonları nefes almak için en çok tercih ettiği kahvaltı mekanlarından. Ayrıca kahvaltıdan sonra küçük bir tekne turunu da çıkabilirsiniz. Kahvaltı ücreti yaklaşık olarak 35 TL.

Şile Saklıgöl

4-Anadolu Kavağı

Harika manzarasıyla İstanbul Boğazı'nı ayaklarınızın altında hissederek kahvaltı yapacağınız bir yer arıyorsanız Anadolu Kavağı ideal bir tercih olacaktır. Balıkçı tekneleriyle mavi ve yeşilin bir olduğu bir olduğu bu sahil kasabası size huzurlu bir ortam sunuyor. Ayrıca kahvaltıdan sonra Yoros Kalesi'ni gezebilirsiniz. Anadolu Kavağı yol tarifi için tıklayın.

Anadolu Kavağı

5-Riva

Listenin İstanbul'a en uzak rotası olan Riva, Karadeniz kıyısında bulunuyor. Burası da küçük bir sahil kasabası. Bir tarafta Riva deresi diğer tarafında Karadeniz kenarında bol oksijenli bir kahvaltı için biraz uzak da olsa Riva'yı tercih edebilirsiniz. 

Riva

Yazıyı Değerlendirin!

Oyunuz:
0/1500