BUL

İstanbul'da hafta sonu keyfi için 7 yer

Dünya'nın en güzel şehirlerinden İstanbul'un her bir köşesi keşfedilmeyi bekleyen harikalarla dolu. Şehirde gezilmeye ve görülmeye değer yerler neredeyse sonsuz olsa da özellikle bazı adresler var ki hafta sonları tadı bir başka... İstanbul'da hafta sonu keşfetmek için en iyi yerler nereler dersiniz?

1-Ağva

Yemyeşil ağaçlar, Göksu Nehri'nin dinlendirici ortamı ve kahvaltı yapabilecğiniz veya yemek yiyebilecğiniz sayısız kafe ve restoranıyla Ağva, ziyaretçilerini her mevsim farklı güzelliklerle karşılıyor. Bölgede ilkbaharda doğanın uyanışına, sonbaharda sararan yaprakların benzersiz görüntüsüne kış aylarında ise sakinliğe ve huzura doyabilirsiniz. Ağva'ya yazın gelirseniz de plajlarında denize girip güneşlenebilirsiniz.

Agva

2-Polonezköy

Osmanlı döneminde Polonya kökenli göçmenlerin yerleştiği bölge adını da eski yerleşimcilerden alıyor. Polonezköy özellikle hafta sonu ailece yapılan uzun kahvaltılar için en doğru adreslerden biri. Bölgede dolaşırken karşınıza çıkacak geniş koşu parkuları da spor yapmak isteyenlere farklı bir alternatif sunuyor.

Polonezköy

3-Garipçe Köyü

Adını son günlerde şehrin yeni köprüsü ile daha sık duymaya başladığımız Garipçe Köyü kentin en sessiz ve en sakin yerlerden biri. Buraya Sarıyer'den kısa sürede ulaşabilirsiniz. Sahilde yer alan balıkçılarda balık keyfi yapmadan ve çay içmeden Garipçe Köyü'nden ayrılmayın.

Garipçe Köyü

4-Caddebostan Sahili

Anadolu yakasında olanlar için Bostancı'dan Fenerbahçe'ye kadar uzanan sahil yolu vazgeçilmez yürüyüş, spor ve dinlenme alanlarından biri. Ayrıca çimlere uzanıp adalar manzarası eşliğinde haftanın yorgunluğunu atabilirsiniz.

Caddebostan Sahili

5-Moda

Eğer daha merkezi bir yerde manzaraya ve huzura doymak isterseniz rotanızı Moda'ya çevirin. Eski evleri, dar sokakları ve huzurlu kafeleriyle burası şehre bambaşka bir açıdan bakmak için harika bir alternatif. Moda'ya kadar gelmişken semtin ünlü dondurmacısından dondurma yemeyi unutmayın.

Moda

6-Galata

Beyoğlu'ndan Karaköy'e doğru inen gezginleri geçmişe tanıklık eden kulesi ve tarihi sokaklarıyla karşılayan Galata semti de şehrin içinde bir hafta sonu kaçamağı için son derece ideal yerlerden. Alın fotoğraf makinenizi ve Galata'nın denize doğru inen sokaklarını keşfetmeye başlayın. Semtte yeni açılan kahve dükkanları, kitapçılar ve çok daha fazlası keşfedilmeyi bekliyor. Eğer manzarayı izlemek isterseniz de kulenin çevresinde bulunan teraslardan birine çıkabilirsiniz.

Galata

7-Kanlıca

İstanbul'un her semti güzeldir. Ama bazıları var ki kesinlikle daha fazla ilgiyi hak ediyor. İşte onlardan en ünlülerinden biri de Kanlıca. Boğaz'ın Anadolu tarafında bulunan semtte eski yalılar arasında gezindikten sonra sahilde yer alan tarihi yoğurtçuda meşhur Kanlıca yoğurdunun tadına bakabilirsiniz. Eğer buraya sabah erken saatlerde gelirseniz de bir simit alın ve sahilde martılarla kahvaltı yapmanın keyfini yaşayın.

Kanlıca Yoğurdu

Yazıyı Değerlendirin!

Oyunuz:
0/1500