BUL

İstanbul'daki Antika Pazarları

Günümüzde diğer değişen pek çok şey gibi alışveriş alışkanlıkları da değişti. Alışveriş merkezlerini gezmeyen ve internet üzerinden alışveriş yapan kişilere alternatif olarak yıllardan beri süregelen antika pazarları geleneğini yeniden yaşamak isteyenler için İstanbul’un farklı semtlerinde yer alan dört adet antika pazarını sizler için derledik.

1-Feriköy Antika Pazarı

6 yıldır her Pazar günü kurulan Feriköy Antika Pazarı son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Bit pazarında olması gereken her şeyin bulunabildiği bu antika pazarı bloggerların, vintage meraklılarının ve hipster’ların ilgi gösterdiği mekânlardan. Feriköy Antika Pazarı’nda eski giysiler, eski porselenler, emaye tabaklar, plaklar, çeşitli takı ve aksesuarlara kadar pek çok çeşide rastlayabilirsiniz.

FEriköy Antika PAzar

2-Dolapdere Antika Pazarı

Dolapdere Antika Pazarı her Pazar günü sabahın erken saatlerinde Dolapdere’deki Feylesof Sokak’ta kuruluyor. Dolapdere Antika Pazarı Bomonti Antika Pazarı’na kıyasla daha uygun fiyatlı. Burada uygun fiyatlı antika tablolara, ikinci el mutfak gereçlerine pek çok çeşide rastlayabilirsiniz. Pazara sabahın erken saatlerinde gitmenizi öneriyoruz.

dolapdere antika pazari

3-Eminönü Küçükpazar

Her cumartesi günü sabah erkenden Eminönü’nde kurulan bu antika pazarı konumu nedeniyle oldukça cazip. Taksim-Yenikapı Metrosu kullanılarak Haliç istasyonunda inildiğinde buraya trafikten etkilenmeden ulaşmak oldukça kolay. Kendisi aynı zamanda İstanbul’un en eski pit pazarı olarak kabul ediliyor. Sabah erkenden giden seçilmeden istediğini alır aklınızda bulunsun.

Eminönü Küçükpazar Antika Pazarı

4-Kadıköy Bit Pazarı

Kadıköy Bit Pazarı yıllardır her cumartesi günü Kadıköy’ün en geniş yeşil alanlarından biri olan Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nın girişinde kuruluyor. Uygun fiyatlı sayısız çeşitte antika eşyaya rastlayabileceğiniz bu bit pazarına gitmişken Özgürlük Parkı’nda dinlenmeyi de unutmayın.

Kadıköy Bit PAzarı

 

Yazıyı Değerlendirin!

Oyunuz:
0/1500