BUL

İstanbul'daki en iyi dönerciler

Medeniyetler beşiği olan İstanbul pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olup, farklı kültürlerle etkileşime girmiş. Bu etkileşim hayatın her alanında etkilerini gösteriyor. En büyük örneğini de mutfakta görüyoruz. İtalyan mutfağından tutun da Asya mutfağına kadar çeşitliliği bulabileceğiniz İstanbul'da bir yemek var ki önemini hiçbir zaman yitirmiyor; döner. Osmanlı mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden olan döner, sürekli gelişen ve değişen mutfağımızda 150 yıllık tadını ve değerini koruyor. Türkiye ile o denli özdeşleşmiş ki artık yurt dışında dahi döner denildiğinde akıllara ilk olarak Türkiye geliyor.

1-Bayramoğlu Döner

İstanbul'un en leziz dönerlerini müşteriyle buluşturan Bayramoğlu Döner, geçmişten gelen tecrübesi ve sunduğu kaliteli hizmetle hem yerli hem de yabancı turistin kalbini fethediyor. Beykoz'un Kavacık mevkiinde hizmet veren Bayramoğlu Döner, daha önce yediğiniz bütün dönerleri unutmanızı sağlayacak. Üstelik fiyatları da son derece uygun. Bir porsiyon döner için 30 TL ödemeniz gerekiyor. Porsiyonları da deli gibi aç bir insanı doyuracak büyüklükte.

Bayramoğlu Döner

2-Tatar Salim

Ataşehir'de Küçükbakkalköy'de hizmet veren ve Kadıköy'e de bir şube açan Tatar Salim, dönerin tanımını değiştiriyor. Trakya bölgesinden alınan etlerle üretilen döner hem taze hem de çok lezzetli. İstanbul'a gidenlerin veya burada yaşayanların mutlaka gitmesi gereken dönercilerden bir tanesi olan Tatar Salim'de fiyatlar da son derece uygun. Bir porsiyon döner yalnızca 29 TL. Ayrıca, dönerin yanına en çok ayran yakışır mantığıyla hareket eden Tatar Salim, kendi günlük ekşi ayranlarını üretiyorlar. Önden de mercimek çorbası içtiniz mi gününüz bayram havasında geçecektir.

Tatar Salim

3-Dönerci Celal Usta

İstanbul'da 10 şubesi bulunan Dönerci Celal Usta, verdiği kaliteli hizmetle tanınıyor. Tamamen hijyenik ortamda hazırlanan döner müşterilere sunuluyor. 120 gr döner bulunan porsiyonu 31 TL'den satıyorlar. Yanında lavaş, patates kızarması, biberiye turşu, mevsim salata ve salatalık turşusu ikram ediliyor. Dönerci Celal Usta'nın bu kadar tercih edilmesinin en büyük nedeni ise müşterilerine sıcak bir aile ortamı sunması. Siz de sevdiklerinize birlikte bu dillere destan döneri deneyebilir, keyifli bir sofra da hoş sohbet edebilirsiniz.

Dönerci Celal Usta

4-Karadeniz Döner

Beşiktaş çarşıda hizmet veren Karadeniz Döner, ye - kalk mekanlardan. Az sayıda masası olması çoğu zaman dükkan önünde yığılmalara sebep olabiliyor ve saat 4 gibi döner kalmadığından dükkan kapanıyor. Tabii buradan dönerin ne kadar lezzetli olduğunu da anlayabilirsiniz. Hızlıca yemek yeyip işine devam etmek isteyenlerin adresi olan Karadeniz Döner, ününü o kadar yaymış ki insanlar, oturup rahat bir şekilde bu lezzetin keyfini çıkartmak istiyorlar. Burada porsiyon döneri 26 TL'den satıyorlar. Yanında gelen ikramlarıyla birlikte açık ayran almanızı tavsiye ederiz.

Karadeniz Döner

5-İntiba Döner

İstanbul'un en iyi dönercilerinden bir tanesi olan İntiba Döner, lezzetli menüleriyle gönüllere taht kuruyor. Helal Et Sertifikası, ISO 22000 ve ISO 9001 sertifikaları bulunan işletmenin İstanbul'da beş, İzmit'te de bir adet şubesi bulunuyor. Şubeleri de genellikle Kadıköy, Beşiktaş gibi şehrin en işlek yerlerinden konumlanıyor. Bir porsiyon döneri 32 TL'den yiyebilirsiniz. Yanında kendi hazırladıkları ayranla birlikte gelen ikramlarla karnınızı gönül rahatlığıyla doyurabilirsiniz.

İntiba Döner

Yazıyı Değerlendirin!

Oyunuz:
0/1500

Yazı Yorumları

cemil 01/12/19
Teşekkürler bilgi için, tatar salime uğradık nefisti, kadıköy'de 32 tl olmuş.

Hasan 24/05/20
bayılırım en sevdiğim kebaptır kendisi. elinize sağlık güzel yazı olmuş

Fatij 09/08/20
Güzel hizmetiniz için teşekkürler. Helal sertifikalı yada helal garantili restaurantları da gösterirseniz iyi olur. Şimdiden teşekkür eder iyi günler dileriz.

Mustafa 14/07/21
Çok teşekkür ver taysilere

Metehan 25/07/21
Kartal Siemens fabrikasına yakın Çamlık Restoran bu listenin alayını bozar..

Gezgin 17/11/21
Dönerci Ali Usta üstüne döner yapan olamaz. İstanbul'da 30-35 farklı mekan gezdim, muhakkak siz de bana hak vereceksinizdir. Deneyebilirsiniz hatta bu listede 1 de olmalı bence.