BUL

İstanbul'daki Koşu Parkurları

Günün belli bir saatini açık hava koşularıyla değerlendirmek, sağlıklı yaşam konusunda son derece verimli bir etkinlik. Şehrin gürültü ve yoğunluğundan uzaklaşmak için çoğu zaman, beton binalarda kurulan spor salonlarında vakit harcamak zorunda kalıyoruz. Bir sabah koşusu yapmak için faydalanabileceğiniz güzel yerler olduğunu unutmayın.

1-Zeytinburnu-Bakırköy Sahil Yolu 

7 km'lik uzunluğuyla, günün her saati koşup, ciğerlerinize temiz hava depolayabileceğiniz sahil yolu, size iyi gelecek. Sabahtan öğle saatlerine kadar arkanızdan gelen rüzgar, öğleden sonra yön değiştirecektir. Ters esintilerde şapkanıza sahip çıkmayı unutmayın. Orada güvende olacağınızı bilmeniz gerek. Alanda gün boyu güvenlik bulunuyor.

Bakırköy Sahili

2-Balat-Fener Sahil Yolu

Havanın ağır ve sisli olduğu günlerde biraz olumsuz şartlara sahip olsa da, Balat-Fener sahil yolu hafif esintisiyle, spor yapmanız gereken ideal yerlerden bir tanesidir. 3 km'lik bir koşu ve yürüyüş alanının bulunduğu sahil yolu, bisiklet binmek için de ideal. Çocuklarınızla paten yapmayı seviyor, kaykay gösterilerini merak ediyorsanız, bir hafta sonu burayı ziyaret edebilirsiniz.

Balat-Fener Sahil Yolu

3-Maçka Parkı

Şehir içinde cennetten bir köşe arıyorsanız, Maçka parkına gidebilirsiniz. Sabahın çok erken saatlerinde pek çok kişi burayı ziyaret ediyor. Merkezi konumu sayesinde herkes rahatlıkla parktan faydalanabiliyor. Açık havada temiz bir koşunun en iyi adreslerinden diyebiliriz. Parkın deniz tarafından gelen esinti, size huzur verebilir. Deniz tarafında bulunan sert yüzeyli set yollar, istediğiniz zorlukları sizlere sunmaya hazır. Üstelik burada aracınızı park edebileceğiniz alanlar da mevcut. Maçka Parkı yol tarifi için tıklayın.

Maçka Parkı

4-Belgrad Ormanı

Özellikle aktif sporcular, genellikle burayı tercih ediyor. Takım antrenmanları için de uygun olan park, yaklaşık 6,5 km'lik bir koşu alanında sahip. Araçla giriş ücretleri size de uygun gelirse, doğa yürüyüşleriniz için burayı tercih edebilirsiniz. Araçsız girişler ücretsizdir. Ağaçlar arasında uzanan parkur, kışın ağaçların rüzgarı kesmesi ile seçiliyor. Piknik için de elverişli olan alanda ailenizle harika vakit geçirebilirsiniz. Belgrad Ormanı yol tarifi için tıklayın.

Belgrad Ormanı

5-Emirgan Parkı

Yaya olarak ücretsiz giriş sağlayabileceğiniz Emirgan Parkı, tartan zeminli bir koşu yoluna sahip. Tartan zemin, kauçuk bir malzemeden oluşuyor. Böylece zeminin koşu ve yürüyüşe uygunluğu sağlanıyor. Dairesel olarak 1 km'lik sert kros parkur da burada yer alıyor. Güvenlik her konuda size yardımcı oluyor. Parkuru hemen bulabileceksiniz. Park yalnızca yürüyüş için değil, aynı zamanda piknik için de elverişli alanlara sahip. Özellikle havaların ısınmaya başladığı Nisan ayında, lale festivalinin de burada düzenleneceğini unutmayarak, buraya gelebilirsiniz. Aracınız için park ücreti ödeyip içeri girebilir ya da ücretsiz yaya girişinden faydalanabilirsiniz. Emirgan Parkı yol tarif için tıklayın.

Emirgan Parkı

Yazıyı Değerlendirin!

Oyunuz:
0/1500

Yazı Yorumları

isa 28/03/18
polenezköy tabiat parkı yok!