BUL

İstanbul'un 3 Mavi Bayraklı Plajı

İstanbul’da 3 adet mavi bayraklı plaj bulunuyor. Tüm bu plajlar da Şile ilçesinde yer alıyor. Şile 3 adet mavi bayraklı plajıyla toplamda 10 kilometre uzunluğunda bir kumsal sahile sahip. Yaz tatiline çıkamayanlar veya şehirde hasta sonu uzaklara gitmeden denizin tadını çıkarmak isteyen kişiler için İstanbul’da nerede temiz deniz var sorusunun cevabını sizler için derledik:

1-Uzunkum Plajı Orta Nokta

Şile uzunkum plajı

2-Ağlayankaya Plajı

Ağlayankaya plajı 2012 yılından beri mavi bayraklı olan bir plaj. Plaj halk plajı ve beach club olmak üzere iki kısma ayrılmış durumda. Dileyen kişiler ücretsiz halk plajından yararlanabilir. Ancak çeşitli aktivitelerin yapıldığı, müziğin olduğu bir beach club’ta vakit geçirmek isterseniz Ağlayankaya Plajı’nı tercih edebilirsiniz.

ağlayan kaya plajı

3-Şile Resort Otel Plajı

Plaj isminden de anlaşılacağı üzere İstanbul’daki son mavi bayraklı plaj bir otele ait sahilde bulunuyor. Bu yüzden plaj ismi ile otelin reklamı yapıldığı anlaşılmasın. Tam olarak şile Resort Otel’in sahili mavi bayraklı plaj olma özelliğine sahip. Şile’de tatil yapmak isteyen veya günübirlik gelip denize girmek isteyen kişiler belirli bir ücret karşılığında bu plajı tercih edebilir.

Şile Resort Hotel Plajı

Mavi bayraklı olarak nitelendirilmese de Riva, Kilyos ve Silivri gibi yerlerde yer alan hem halk plajı hem de beach clublardan pek çok İstanbullu denize girme imkanına sahip. Buna ek olarak İstanbul’a bir feribot mesafesi uzaklıkta yer alan adalardan da denize girebilmek mümkün.

 

Yazıyı Değerlendirin!

Oyunuz:
0/1500