BUL

İstanbul'un en iyi 3 pidecisi

Adım attığınız her noktasından farklı lezzetler çıkan İstanbul’da ağız sulandıran tatlar keşfetmek istiyorsanız sizi bu şehrin en iyi pide restoranlarına yönlendirebiliriz. Daimi müşterileri bulunan ve yeri geldiğinde iğne atsan yere düşmeyecek olan bu mekanları tanıtmadan önce hepsinin lezzeti dillere destan Karadeniz pidesinde usta olduğunu belirtmekte fayda var. Güler yüzlü personeli, hijyenik çalışma ortamı, kaliteli hizmeti ve uygun fiyatları ile bu yerleri yakından tanımak isterseniz, işte detaylar:

1-Pide Ban

Deyim yerindeyse meşhur Karadeniz lezzetini İstanbulluların ayağına getiren Pide Ban, 1977 yılından bu yana değişmeyen kalitesiyle tüm pide severlere hizmet veriyor. İstanbul’un Sarıyer ilçesinde merkez şubesi bulunan restoranın menüsü de oldukça geniş. Güleryüzlü personeli, hijyenik ortamı ve tatmaya değer lezzetleriyle Pide Ban’ın Sarıyer’de bulunan 3 farklı şubesini de gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. İlki Sarıyer merkez, diğeri Maden ve sonuncusu da Çayırbaşı’nda bulunan pide salonunun ismine aldanıp sadece pide tüketebileceğiniz bir yer olduğu kanısına kapılmayın. Basında da sesini duyurmayı başaran ve pek çok ünlü ismin sevdiği bu restoranda pide dışında ev yemekleri, tatlı, döner ve ızgara çeşitlerini de tadabilirsiniz.

Pide Ban

2-Lider Pide

1991 yılından bu yana Trabzon pidesine farklı bir bakış kazandıran MÇC Lider Pide, babadan oğullara geçen bir aile şirketi esasında. Metin, Çetin ve Cemil kardeşlerin öncülüğünde yıllardır kaliteli hizmetinden ödün vermeyen mekanda peynirli, karışık, kıymalı ve kavurmalı pide olmak üzere 4 farklı seçenek ile karşılaşacaksınız. Şimdilik 3 farklı şubesi bulunan Lider Pide’nin tüm şubeleri Ümraniye’de yer alıyor. Pide salonunun şubelerinden ilk ikisi Ümraniye Poyraz Caddesi üzerinde iken son şubesi de Tepeüstü Çırçır Korusu Tesisleri mevkiinde yer alıyor. 20 TL’den başlayan fiyatlarla hem kaliteli hem uygun fiyatlı lezzetler sunan Lider Pide’ye gitmeden önce rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Lider Pide yol tarifi için tıklayın.

Lider Pide

3-Haçapuri

Kadıköy Fahrettin Kerim Gökay Caddesi’nde yıllardır kaliteli hizmet sunmayı amaçlayan Hacapuri, birbirinden farklı lezzetleri ile gönlünüzü fethedebilecek türden bir restoran. %100 dana etinden yapılan ağız sulandırabilecek lezzetleri ile yaklaşık 20 yıldır hizmet veren Hacapuri, 2018 yılının ilk günlerinde “Karadeniz pidesi kapalı kavurma” ile Türkiye’nin en lezzetli 100 yemeğinden biri arasında kendine yer edindi. Odun ateşinde yapılan yemekleri ve her bütçeye uygun fiyat politikası ile gönlünüzü kaptırabileceğiniz Hacapuri’nin menüsüne bakacak olursak; peynirli, peynirli kavurmalı, peynirli kıymalı, kuşbaşılı, kapalı kavurma, yağlı yumurta, yuvarlak kavurmalı, ıspanaklı pide gibi uzayıp giden bir listeye sahip. Meşhur Hamsiköy fırın sütlacıyla da ağızları tatlandırabilen restoranın yeni şubesi Hasanpaşa’da sizleri bekliyor olacak.

Haçapuri

 

Yazıyı Değerlendirin!

Oyunuz:
0/1500