BUL

İzmir'de en iyi sahur mekanları

İzmir her açıdan olduğu gibi Ramazan’da da bir başka oluyor. Gece gündüz ölmeyen ruhuyla bu mübarek ayda bile zorlu yaz günlerini kolaylaştıran bir atmosfere sahip İzmir’de, oruçluyken zaman su gibi akıp geçiyor. Üstelik iftara kadar tok tutacak derecede doyuma ulaştırmayı başaran mekanlardaki menülerle de sahur vaktinde yüzleri güldürüyor. İşte bu sahur mekanlarının en iyilerinden beşi şöyle:

1-Çorbacı İsmet Usta

Selanik kebabı, terbiyeli çorbalar gibi tatlarla ünlenen ve Ramazan ayında da iftar menüleriyle hizmet vermeyi planlayan Çorbacı İsmet Usta, 24 saat açık olduğu için sahurda da tercih edilebilir. 1950’den beri hizmet veren bu işletmede domates, salatalık, Erzincan ve tulum peynirine ek olarak reçel çeşitleri, zeytin, bal, haşlanmış yumurta ve tereyağı ile hazırlanan kahvaltı sofrasına ek olarak omlet çeşitlerini ve terbiyeli çorbaları deneyebilirsiniz.

Çorbaci İsmemt USta

2-Seyirtepe Restaurant

İzmir’de panoramik bir seyir keyfi sunacak olan Seyirtepe, akşam yemekleri için sıklıkla tercih edilse de Ramazan’da sahur için de mükemmel mekanlardan biri haline geliyor. Gözleme ve krep çeşitlerinin en nefis tatlarıyla buluşabileceğiniz bu mekânda serpme kahvaltı istediğinizce ailecek sizi tüm gün tok tutacak, lezzetli malzemelerle çeşitlendirilmiş bir sofrayla sahur yapma şansı elde edeceksiniz. Ramazan ayında güneşin doğuşunu enfes bir İzmir manzarası eşliğinde karşılamak için daha güzel bir mekân bulamazsınız.

Seyirtepe Restaurant

3-Bahçe Cafe

Kahvaltı tabağı ve serpme kahvaltı seçenekleriyle İzmir’deki en güzel sahur mekanlarından biri olan Bahçe Cafe, konumu itibariyle de gönülleri fethediyor. Deniz kenarında hizmet veren bu işletme, yaz gecelerinizde size serin bir sahur keyfi vadediyor. Üstelik siz keyfinizce sahurunuzu yaparken çocuklarınız mekânın oyun parkında oyalanabilir.

Bahçe Cafe İnciraltı

4-Kısmet Lokantası

İzmir’deki en çok sevilen esnaf lokantalarından biri olan Kısmet Lokantası, ev yemekleri ve zeytinyağlılar konusunda benim diyen ustaya taş çıkartıyor. Eğer Ramazan’da güler yüzlü hizmet görmek istiyorsanız burayı tercih edebilirsiniz. Yapımı oldukça zahmetli ve zor olan enginar dolmasının en güzelini yiyebileceğiniz yerler listesinin başında gelen Kısmet Lokantası, Kemeraltı’nın otantik havasını soluyarak sahur yapma imkanı sunuyor.

5-Çorbacı Yadigar

Sahurumuz şöyle has bir çorbayla yapayım diyenler için İzmir’deki en iyi adreslerden biri olan Çorbacı Yadigar’a alalım sizi. Tuzlama, ayak paça, kelle paça gibi bilinen lezzetlere ek olarak babadan yadigâr diye kendilerine özel bir tatla müşteri huzuruna çıkıyorlar. Yeni bir mekân olmalarına rağmen kuzu kellesinden yapılan meşhur çorbası ile müdavimlerinin sayısını gitgide artırıyor. Birden fazla şubeyle hizmet veren Çorbacı Yadigar’da lahmacun, pide gibi çeşitler de mevcut.

Çorbaci Yadigar

 

Yazıyı Değerlendirin!

Oyunuz:
0/1500