BUL

İzmir'de köy kahvaltısı mekanları

Şehrin gürültüsünden uzaklaşıp, doğayla iç içe bir gün geçirmek isteyenler için İzmir'in harika köyleri sizi bekliyor.

1-Çiçekliköy ve Yakaköy

İzmir ve Manisa'dan hafta sonları pek çok ziyaretçisi olan bu iki yol güzergahında arka arkaya bulunuyor. Köy kahvatıcılarıyla meşhur olan bu köylere bir hafta sonu mutlaka uğramalısınız. Serpme kahvaltı kişi başı ortalama 20 lira.Daha ucuz alternatifler bulmanız da mümkün. Kahvaltıdan sonra binicilik ya da paintball gibi aktiviteleri de deneyimlemeniz mümkün. Çiçekliköy yol tarifi ve Yakaköy yol tarifi için tıklayınız.

İzmir Çiçekli Köy

2-Kaynaklar Köyü

Buca taraflarındaki bu köy de hafta sonu kaçamakları için oldukça ideal. Serpme köy kahvaltısı sunan mekanlar tercih edeblieceğiniz gibi köy meydanında çınar ağaçlarının altında oturup gözleme yiyebilir ya da köy halkının köy pazarında sattığı el açması börekleri, ev sarmaları ve baklavalarından alabilirsiniz. Kahvaltı mekanlarında kişi başı kahvaltı ücreti ise ortalama 25 TL.

İzmir Kaynaklar Köyü 

3-Şirince

Şaraplarıyla ünlü bir köy olan Şirince şehir merkezine uzak olsa da yaz kış ziyaretçisi eksik olmayan hareketli bir atmosferi var. Köy ekmeği ve pişi servis eden bahçeli restaurantlarıyla kahvaltı için güzel bir alternatif. Kahvaltı mekanlarında kişi başı kahvaltı ücreti yaklaşık 25 TL. Dönerken meşhur şaraplarından almayı unutmayın. Şirince yol tarifi için tıklayın.

Şirince Köyü

Yazıyı Değerlendirin!

Oyunuz:
0/1500

Yazı Yorumları

Ferhat Kurttepe 31/12/16
Şirince favorimiz ama diğerlerini de denemek lazım. Bir de yol tarifi ekleseniz tadından yenmez admin. :))