BUL

İzmir'deki Aqua Parklar

Bunaltıcı sıcaklar başladı ama tatile çıkmaya daha çok var. İzmir’in nefes aldırmayan sıcağıyla baş edemeyenler için düşünülmüş aquaparklar da tam bu yüzden şehrin kurtarıcıları sayılıyorlar.

1-Yalı Castle Aqua Park

Gümüldür’de konumlanan Yalı Castle Aquapark, 19 dönümlük bir alan üzerinde hizmet sağlıyor. Büyük küçük, genç yaşlı herkesin kendine uygun bir eğlence alanı bulabileceği bu tesiste Bugi Bugi, Hill Slide ve Black Hole gibi çeşitli kaydıraklar bulunuyor. Yüksek ve orta hızda kaydıraklara ek olarak çocukların da vakit geçirebileceği Korsan Gemisi gibi alanlar da tesisin güzelliklerinden. Şemsiye, şezlong, bot gibi malzemeleri elde edebileceğiniz parkın animasyon, step, aerobik, revir gibi hizmetleri de mevcut. 10.00-18.00 saatleri arasında hizmet veren Yalı Castle Aquapark’a yetişkinler için 75 TL ve çocuklar için 55 TL ödenerek girilebilirken 0-6 yaş arasındakiler için girişler ücretsiz oluyor.

Yalı Castle

2-Balçova Termal Aquacity

Balçova’da 40 bin metrekarelik alanda hizmet veren Balçova Termal Aquacity, restoranları, kaydırakları, aktiviteleri ve oyunlarıyla harika bir tesis haline gelmiş kurulduğundan bu yana. Açık ve kapalı, çim üstü, botlu, burgulu, 3 kulvarlı gibi pek çoğuna ek olarak çocukların da ilgisini çekebilecek çeşitli formlarda dizayn edilmiş su kaydırakları da bulunuyor. Yüzme ve tenis kursu da verilen Balçova Termal Aquacity’ye hafta içi girişlerde aile 80 TL, tam 30 TL, öğrenci ise 20 TL ödüyor. Hafta sonları ve saat 16.00’ten sonra ve promosyonlu günlerde çeşitli indirimler yapılabiliyor. Sauna, fitness, jakuzi gibi hizmetlerden de faydalanabileceğiniz bu tesiste üyelik avantajlarından da faydalanmanız mümkün. Eğer eski üyeyseniz de bir miktar indirim tarafınıza sağlanabiliyor.

Aqua City

3-Aqua Fantasy Park

Selçuk Efes’te 2000 yılında hizmete giren Aqua Fantasy Park, Türkiye’nin ilk temalı su parkı unvanına sahip. Süper Combo adı verilen dört kaydırağın kombinasyonundan oluşan su kaydırağı, X-treme adındaki saniyeler içinde yüksek hızla bulabileceğiniz kaydırak, inişli çıkışlı parkurların bulunduğu kaydıra Screamer, botlarla kalabalık bir biçimde kayma şansı elde edebileceğiniz Crazy Raft, adeta bir roller coaster hissi yaşatan Master Blast gibi çeşitli eğlence anlayışlarına hitap eden, adrenalin dolu kaydıraklarla hizmet veren Aqua Fantasy Park’a giriş 0-3 yaş arası çocuklar için ücretsizken 4-9 yaş arası çocuklara 70 TL, 10 yaş ve üzerindeki çocuklara 90 TL ve menülü girişler ise 118 TL. İnternet üzerinden de ödeme şansı tanıyan park, saat 10.00 ile 18.00 saatleri arasında hizmet veriyor. İçeride nakit para geçmediği için parka girerken sizin için düzenlenen kartlara kredi yükletmenizi hatırlatmakta fayda görüyoruz.

Aqua Fantasy

Yazıyı Değerlendirin!

Oyunuz:
0/1500