BUL

İzmir'deki Halk Plajları

İzmir ve çevresinde sakin ve huzurlu ve uygun bir tatil yapmak isteyenler için denizi birbirinden temiz olan halk plajlarını listeledik.

1-Ilıca Plajı, Çeşme

Ilık suyu, berrak ve temiz denizi, kıyı boyunca alışveriş yapabileceğiniz büfe ve marketleri, şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz tesisleri ile İzmir’de yazın tadını doyasıya çıkarabileceğiniz başlıca yerlerden biri. Şezlong - şemsiye ücretleri 20 – 25 lira civarındadır.

Çşeme Ilıca Plajı

2-Bademli Halk Plajı, Dikili

Şehirden uzaklaşıp, sakin ve huzurlu bir hafta sonu geçirmek isteyenler için Dikili’nin Bademli köyündeki plaj ideal. Plajda şezlong ve şemsiye kiralayabilir, civardaki işletmelerden alışveriş yapabilirsiniz.2 kişi şezlong şemsiye ücreti 20 TL.

Bdemli Halk Plajı

3-Ekmeksiz Plajı, Seferrihisar

Yakınlarında 1 otel, 1 bungalow tipi konaklama ve dalış dersleri sunan tesis, küçük kafeler ve birkaç market bulunan plaj küçük ama bakımlı ve temizdir. Ekmeksiz plajına pazar günü gidecek olursanız meşhur Sığacık pazarına uğramayı da ihmal etmeyin.

Ekmeksiz Plajı

4-Pamucak Plajı, Selçuk

Efes Antik Kenti’ne hayli yakın olan mavi bayraklı plaj, kum zambaklarının doğal yetişme alanı. Her türlü su sporu ve kamp yapmak için uygun olan plajdaki tesisten yararlanılabiliyor. Plaj aile, çocuk, genç, yaşlı ve engelliler için uygun.

Pamucak Plajı

5-Yassıcaada Halk Plajı, Urla

Yassıcaada’ya ulaşım Konak, Karşıyaka ve Üçkuyular vapur iskelelerinden kalkan vapurlarla sağlanıyor. Adada bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait tesisten alışveriş yapabilir, restoranında yemek yiyebilir, şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz.

Yassıcaada Halk Plajı

Yazıyı Değerlendirin!

Oyunuz:
0/1500