BUL

Amerika Konsolosluğu Nerede, Nasıl Gidilir

Amerika Konsolosluğu İstanbul'un Sarıyer İlçesi İstinye semtindedir.

Anadolu yakasından gelenler için

 • Kadıköy'den Kadıköy-Beşiktaş vapuruyla Beşiktaş'a geçiniz. Beşiktaş'tan Bahçeşehir Üniversitesi durağından 40T ya da 22 numaralı otobüslerden birine binip Kaplıcalar durağında indiğinizde Amerika Konsolosluğu'na ulaşabilirsiniz.
 • Üsküdar'dan Üsküdar-Beşiktaş vapuruyla Beşiktaş'a geçiniz. Beşiktaş'tan Bahçeşehir Üniversitesi durağından 40T ya da 22 numaralı otobüslerden birine binip Kaplıcalar durağında indiğinizde Amerika Konsolosluğu'na ulaşabilirsiniz.
 • Ümraniye'den Üsküdar-Ümraniye metrosuna binerek Altunizade'de Metrobüs'e aktarma yapınız. Metrobüs ile Zincirlikuyu durağında inip Levent-Sarıyer çıkışından çıktığınızda önünüzde otobüs durağından değil biraz daha yürüyerek benzinliğin oradaki otobüs durağından 29Ş numaralı otobüse binip Kaplıcalar durağında indiğinizde Amerika Konsolosluğuna ulaşabilirsiniz.
 • KartalMaltepePendik, Tuzla taraflarından geliyorsanız 500T ile Sanayi Mahallesi durağında inerek karşıya geçiniz. Buradaki otobüs durağından 29Ş'ye binerek Kaplıcalar durağında indiğinizde Amerika Konsolosluğuna ulaşabilirsiniz.
 • Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan E11 ile Uzunçayır'da inerek Metrobüs'e aktarma yapınız. Metrobüs ile Zincirlikuyu durağında inip Levent-Sarıyer çıkışından çıktığınızda önünüzdeki otobüs durağından değil biraz daha yürüyerek benzinliğin oradaki otobüs durağından 29Ş numaralı otobüse binip Kaplıcalar durağında indiğinizde Amerika Konsolosluğu'na ulaşabilirsiniz.
 • Pendik Yüksek Hızlı Tren İstasyonu'ndan 251 numaralı çift katlı otobüse binerek Mecidiyeköy Viyadük durağında indikten sonra karşıya geçiniz. Karşıdaki otobüs durağından 29Ş numaralı otobüse binip Kaplıcalar durağında indiğinizde Amerika Konsolosluğu'na ulaşabilirsiniz.

Avrupa yakasından gelenler için

 • Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar, Küçükçekmece, Bahçelievler taraflarından geliyorsanız herhangi bir Metrobüs istasyonundan metrobüs ile Mecidiyeköy durağında inip Mecidiyeköy Meydan'daki otobüs durağından 29Ş numaralı otobüse binerek Kaplıcalar durağında indiğinizde Amerika Konsolosluğu'na ulaşabiirsiniz.
 • Bağcılar, Güngören taraflarından geliyorsanı Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Zeytinburnu istasyonunda inip Metrobüs'e aktarma yapınız. Metrobüs ile Mecidiyeköy durağında inerek Mecidiyeköy Meydan'daki otobüs durağından 29Ş numaralı otobüse binerek Kaplıcalar durağında indiğinizde Amerika Konsolosluğu'na ulaşabilrisiniz.
 • Esenler, ,Esenler Otogar, Bayrampaşa taraflarından geliyorsanız M1 Yenikapı-Havalimanı metrosuyla Merter istasyonunda inip Metrobüs'e aktarma yapınız. Metrobüs ile Mecidiyeköy durağında inerek Mecidiyeköy Meydan'daki otobüs durağından 29Ş numaralı otobüse binerek Kaplıcalar durağında indiğinizde Amerika Konsolosluğu'na ulaşabilirsiniz.
 • Taksim'den 40T'ye binerek Kaplıcalar durağında indiğinizde Amerika Konsolosluğu'na ulaşabilirsiniz.
 • Atatürk Havalimanı'ndan M1Yenikapı-Havalimanı metrosuyla Merter istasyonunda inip Metrobüs'e aktarma yapınız. Metrobüs ile Mecidiyeköy durağında inerek Mecidiyeköy Meydan'daki otobüs durağından 29Ş numaralı otobüse binerek Kaplıcalar durağında indiğinizde Amerika Konsolosluğuna ulaşabilirsiniz.

Amerika Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Kaplıcalar Cıkmazı Sarıyer/İstanbul

0 212 335 90 00

Amerika Konsolosluğu Haritadaki Konumu

Tarifi Değerlendirin!

Oyunuz:
0/1500

Tarif Yorumları

Kadir Adıgüzel 31/07/2021
Amerikan Konsolosluğu kale gibi bir yer. İçeri girdiğinizde güvenlik nedeniyle tek başınıza yürüyorsun. İçerisi çok ilginç. Ulaşım için Beşiktaş'tan otobüsle geldik çok rahat oldu. Bir alternatif olarak da metroyla Hacıosman'a gelip taksiye binebilirsiniz. Ama aceleniz yoksa otobüslerle ulaşım rahat.

Muhammet 14/07/2021
Bu 22S 29S mi acaba
Orayanasılgiderim.com
Merhabalar; 29Ş'dir.Şelale'nin Ş si

Duygu Baştürk 14/07/2021
Konsolosluğa gelirken otobüse bindim ama aceleniz varsa yine sahilden taksiyle felan gelin saati geçince zor alıyorlar

Hüseyin Yavruvatan 03/07/2021
Tarif sayesinde üsküdardan konsolosluğu elimi koymuş gibi buldum. Güzel hizmet Hüseyin bunu beğendi

Gamze Şaşmaz 01/09/2020
Bu tarz resmi yerlere gitmeyi hiç sevmem. Çok büyük ve korkutucu gerçekten. Ama iş düşünce mecburiyet önde geliyor. Ulaşım için sizden faydalanıp otobüsü tercih ettim. Kolay gelip, kolay döndüm. Tarif için çok sağolun.

ahmet 25/04/2018
teşekkürler gerçekten. bilgilerin güncel olmasını takdir ettim.
1664526691