BUL

Yerebatan Sarnıcı Nerede, Nasıl Gidilir

Yerebatan Sarnıcı

Yerebatan Sarnıcı İstanbul'un Fatih ilçesinde bulunmaktadır. 

Anadolu yakasından gelecekler için;

  • Kadıköy'den Eminönü yönüne giden vapurlarla karşıya geçtikten sonra Kabataş-Bağcılar tramvayına aktarma yapınız. Tramvay ile Sultanahmet durağında indiğinizde Yerebatan Sarnıcı'na ulaşabilrsiniz.

            metrobusokt1


  • Üsküdar'dan Marmarayı kullanarak Sirkeci durağından indikten sonra Kabataş-Bağcılar tramvayına aktarma yapınız. Tramvay ile Sultanahmet durağında indiğinizde Yerebatan Sarnıcı'na ulaşabilrsiniz.

            marmarayokt1


  • Ümraniye'den Üsküdar-Çekmeköy metrosuna binerek Üsküdar son durakta ininiz. Buradan Marmaraya aktarma yaparark Sirkeci durağında indikten sonra Kabataş-Bağcılar tramvayına aktarma yapınız. Tramvay ile Sultanahmet durağında indiğinizde Yerebatan Sarnıcı'na ulaşabilirsiniz.

            m5okmarmarayokt1


  • Kartal, Pendik, Maltepe taraflarından geliyorsanız Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı metrosuyla Ayrılıkçeşme istasyonunda indikten sonra Marmaraya aktarma yapıp Marmaray ile Sirkeci durağından indikten sonra Kabataş-Bağcılar tramvayına aktarma yapınız. Tramvay ile Sultanahmet durağında indiğinizde Ayasofya Müzesi'ne ulaşabilrsiniz.

            m4okmarmarayokt1

Avrupa Yakasından gelecekler için

  • Büyükçekmece, Esenyurt, Avcılar ,Küçükçekmece, Bahçelievler taraflarından geliyorsanız Metrobüs ile Cevizlibağ durağında indikten sonra Kabataş-Bağcılar tramvayına aktarma yapınız. Tramvay ile Sultanahmet durağında indiğinizde Yerebatan Sarnıcı'na ulaşabilrsiniz.

            metrobusokt1


  • Esenler, Bayrampaşa taraflarından geliyorsanız Yenikapı-Havalimanı metrosuyla Aksaray istasyonunda inerek Kabataş-Bağcılar  tramvay hattıyla Sultanahmet durağında inerek Yerebatan Sarnıcı'na ulaşabilirsiniz.

            metrobusokt1


  • Güngören, Bağcılar taraflarından geliyorsanız Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Sultanahmet durağında inerek Yerebatan Sarnıcı'na ulaşabilrsiniz.

             t1


  • Taksim'den fenikülere binerek Kabataş'a ininiz. Buradan Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Sultanahmet durağında inerek Yerebatan Sarnıcı'na ulaşabilirsiniz.

            fenikülerokt1

Yerebatan Sarnıcı İletişim Bilgileri

Alemdar Mahallesi, Yerebatan Caddesi Fatih/İstanbul

0 212 522 12 59

Yerebatan Sarnıcı Haritadaki Konumu

Tarifi Değerlendirin!

Oyunuz:
0/1500

Tarif Yorumları

Yeşim Hazır 16/10/2020
Okul gezisini kaçırdığım için yerebatan sarnıcını göremedim. Haftasonu ailemle gittiğim kısa İstanbul gezisi için tarifi sizden aldım. Sadece yerebatan sarnıcı için değil, diğer yerler için de sizin tariflerinizden faydalandık. Teşekkürler.
1716498462