BUL

İtfaiye Müzesi Nerede, Nasıl Gidilir

İtfaiye Müzesi

İtfaiye Müzesi İstanbul'un Beşiktaş ilçesinde bulunmaktadır.

Anadolu yakasından gelenler için

  • Kadıköy Rıhtım'dan Beşiktaş vapuruna binip Beşiktaş'ta Ortaköy yönüne giden Bahçeşehir Üniversitesi durağından herhangi bir otobüse binip Çırağan durağında inerek 5 dakikalık bir yürüyüş ile İtfaiye Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.

           vapurok


  • Üsküdar'dan Beşiktaş vapuruna binip Beşiktaş'ta Ortaköy yönüne giden Bahçeşehir Üniversitesi durağından herhangi bir otobüse binip Çırağan durağında inerek 5 dakikalık bir yürüyüş ile İtfaiye Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.

           vapurok


  • Kartal, Pendik, Tuzla, Maltepe taraflarından geliyorsanız Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı metrosuyla Kadıköy'e gelip Rıhtım'dan Beşiktaş vapuruna binip Beşiktaş'ta Ortaköy yönüne giden Bahçeşehir Üniversitesi durağından herhangi bir otobüse binip Çırağan durağında inerek 5 dakikalık bir yürüyüş ile İtfaiye Müzesi'ne ulaşabilirsiniz

           m4okvapurok


  • Ümraniye taraflarından geliyorsanız Üsküdar-Çekmeköy metrosuna binip Üsküdar Son Durak'ta indikten sonra karşınızdaki iskeleden Beşiktaş vapuruna binip Beşiktaş'ta Ortaköy yönüne giden Bahçeşehir Üniversitesi durağından herhangi bir otobüse binip Çırağan durağında inerek 5 dakikalık bir yürüyüş ile İtfaiye Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.

           marmarayokvapurok


  • Samandıra, Sancaktepe taraflarından geliyorsanız Alemdağ'dan kalkan 522 numaralı otobüs ile ile Köprülü Kavşak durağında inip .Zincirlikuyu Beşiktaş çıkışından çıkarak önünüzdeki otobüs durağından geçen herhangi bir otobüse binerek Barbaros Bulvarından aşağıya inip Beşiktaş Meydan durağında indikten sonra Ortaköy yönüne giden Bahçehirşehir Üniversitesi durağından herhangi bir otobüse binip Çırağan durağında inerek 5 dakikalık bir yürüyüş ile İtfaiye Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.

            522ok

Avrupa yakasından gelenler için

  • Büyükçekmece, Beylikdüzü, EsenyurtAvcılar,  Küçükçekmece, Mecidiyeköy taraflarından geliyorsanız herhangi bir Metrobüs istasyonundan metrobüse binerek Zincirlikuyu'ya geldikten sonra Beşiktaş çıkışından çıkarak önünüzdeki otobüs durağından geçen herhangi bir otobüse binerek Barbaros Bulvarından aşağıya inip Beşiktaş Meydan durağında indikten sonra Ortaköy yönüne giden Bahçeşehir Üniversitesi durağından herhangi bir otobüse binip Çırağan durağında inerek 5 dakikalık bir yürüyüş ile İtfaiye Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.

           metrobusok


  • Bağcılar, Güngören taraflarından geliyorsanız Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Kabataş'ta inip Kabataş'tan kalkan 2225E otobüs hatlarından herhangi birine binip Çırağan durağında inerek 5 dakikalık bir yürüyüş ile İtfaiye Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.

           t1ok22/25E


  • Taksim'den DT140T,  42T numaralı otobüslerden herhangi birine binerek Çırağan durağında inip 5 dakikalık bir yürüyüş ile İtfaiye Müzesi'ne ulaşabilirsiniz.

          DT1/40T/42T

İtfaiye Müzesi Hakkında

Türk İtfaiyecilik tarihinin canlı tanıkları olan, insanlığın ateşle mücadelesinde kullandığı araçların bulunduğu İtfaiye Müzesi ziyaretçilerini bekliyor

İtfaiye Müzesi Ziyaret Saatleri

- Hafta içi 09:00-16:00

- Cumartesi ve Pazar Kapalı

İtfaiye Müzesi Giriş Ücreti

- Ücretsiz

İtfaiye Müzesi İletişim Bilgileri

Yıldız Mahallesi Çitlembik Yokuşu Horoz Sokak No : 1 Beşiktaş/İstanbul

0 212 259 91 24

İtfaiye Müzesi Haritadaki Konumu

Tarifi Değerlendirin!

Oyunuz:
0/1500
1670344372