Giriş Yap

veya
Kayıt Ol
BUL

Yedikule Zindanları Nerede, Nasıl Gidilir

Yedikule Zindanları

Yedikule Zindanları İstanbul'un Fatih ilçesinde bulunmaktadır.

Anadolu yakasından gelenler için

  • Kadıköy'den Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı metrosuyla Ayrılıkçeşme istasyonunda inip Mamaraya aktarma yapınız. Marmaray ile Kazlıçeşme durağında indiğinizde 5 dakikalık bir yürüyüş ile Yedikule Zindanları'na ulaşabilirsiniz.

           metrom4okmetrom4okyürüme


  • Üsküdar'dan Marmaray ile Kazlıçeşme durağında indiğinizde 5 dakikalık bir yürüyüş ile Yedikule Zindanları'na ulaşabilirsiniz.

           metrom4okyürüme


  • Ümraniye'den Üsküdar-Çekmeköy metrosuna binip Üsküdar son durakta inip Marmaraya aktarma yapınız. Marmaray ile Kazlıçeşme durağında indiğinizde 5 dakikalık bir yürüyüş ile Yedikule Zindanları'na ulaşabilirsiniz.

           metrom4okmetrom4okyürüme


  • Kartal, Maltepe, Pendik taraflarından geliyorsanız Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı metrosuyla Ayrılıkçeşme istasyonunda Marmaraya aktarma yapınız. Marmaray ile Kazlıçeşme durağında indiğinizde 5 dakikalık bir yürüyüşle Yedikule Zindanları'na ulaşabilirsiniz.

           metrom4okmetrom4okyürüme


  • Tuzla, Gebze taraflarından geliyorsanız Marmaray'a binerek Kazlıçeşme durağında indiğinizde 5 dakikalık bir yürüyüşle Yedikule Zindanları'na ulaşabilirsiniz.

            metrom4okyürüme

Avrupa yakasından gelenler için

  • Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar, Küçükçekme taraflarından geliyorsanız Metrobüs ile Şirinevler istasyonunda inerek önünüzdeki otobüs durağından MR20 numaralı otobüs ile Kazlıçeşme'de indiğinizde 5dakikalık bir yürüyüş ile Yedikule Zindanları'na ulaşabilirsiniz.

             metrom4okMR20okyürüme


  • Mecidiyeköy'den Metrobüs ile Cevizlibağ istasyonunda indikten sonra MR11 otobüs hattına aktarma yapıp Kazlıçeşme'de indiğinizde 5 dakikalık bir yürüyüş ile Yedikule Zindanları'na ulaşabilirsiniz.

             metrobusokMR11okyürüme


  • Bağcılar, Güngören taraflarından geliyorsanız Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Cevizlibağ durağında indikten sonra MR11 otobüs hattına aktarma yapıp Kazlıçeşme'de indiğinizde 5 dakikalık bir yürüyüş ile Yedikule Zindanları'na ulaşabilrsiniz.

             t1okMR11okyürüme


  • Esenler, Bayrampaşa taraflarından geliyorsanız  Yenikapı-Havalimanı metrosuyla Ataköy-Şirinevler durağında inip önünüzdeki otobüs durağından MR20 numaralı otobüs ile Kazlıçeşme'de indiğinizde 5 dakikalık bir yürüyüşle Yedikule Zindanları'na ulaşabilirsiniz.

             m1aokMR20okyürüme


  • Taksim'den 80T numaralı otobüs ile Yedikule durağında indiğinizde Yedikule Zindanları'na ulaşabilirsiniz.

             80T

Yedikule Zindanları İletişim Bilgileri

Yedikule Meydanı Sokak, Fatih/İstanbul

0 212 584 40 12

Yedikule Zindanları Haritadaki Konumu

Tarifi Değerlendirin!

Oyunuz:
0/1500

Tarif Yorumları

Aysun Taşçı 14/07/2021
Anadolu yakasından Marmaray ile kolayca ulaştım.5 Yıldız veriyorum

Mehmet Akçınar 14/07/2021
Zindanları sadece eski Türk filmlerinde görmüştüm ama siteden bakıp Bağcılardan buraya kadar geldim adamlar zamanında nasıl yer yapmış hayret ediyor insan doğrusu. Allah düşürmesin yine zindana :)

Keriman Yıldız 14/07/2021
Zindan her ne kadar korkutucu olsa da, insan eskiden yapılan tarihi kalıntıları görmeden edemiyor doğrusu. İstanbul'daysanız hala gitmediyseniz ya da İstanbul'a kısa süreli gelecekseniz mutlaka ziyaret edin derim. Üstelik ulaşımı da rahatlıkla bulabilirsiniz.

Burak Yılmaz 14/07/2021
Zindanlara gelirken Marmaraya binin dayı hiç kasmayın otobüs adamı rezil de eder vezir de
1721759920